EDUKACINĖS PROGRAMOS MOKSLEIVIAMS

„Dialogas tamsoje™“ siūlo edukacines programas moksleiviams ir vaikų grupėms. Programos pritaikytos tiek pradinių klasių moksleiviams, tiek ir vyresnių klasių mokiniams.

Šių pratybų metu bus ugdomi tokie pagrindiniai moksleivių įgūdžiai:

  • Empatija, atjauta – vaikai sužinos, kaip gyvena ir bendrauja neregiai bei silpnaregiai.
  • Nevizualinė komunikacija – vaikai lavins savo kalbėjimo ir klausymo įgūdžius.
  • Pasitikėjimas – vaikai išmoks nugalėti savo baimes.
  • Savimonė – vaikai giliau pažins save ir savo galimybes.

Šios nepaprastai interaktyvios pamokos metu moksleiviai susipažins su priemonėmis, kurios palengvina aklųjų ir silpnaregių gyvenimą, išmoks labiau pasikliauti klausa, lytėjimu ir uosle. Suvoks, koks svarbus yra bendravimas ir komandinis darbas, ypač neįprastomis aplinkybėmis, o įveikę nerimą ir netikėtas kliūtis, jie įgaus daugiau pasitikėjimo savimi ir savo bendraamžiais.

Nerimas, baimės, abejonės ar neryžtingumas, patyčios, diskriminacija, abejingumas ir užsisklendimas virtualiame pasaulyje – jei nuolatinis kalbėjimas apie šias problemas neduoda rezultatų, galbūt verta pažvelgti į save ir pasaulį iš kitos perspektyvos.

ATSILIEPIMAI

Labai smagu jausti ir užuosti daiktus kitaip! Atrodo, lyg atsidūriau kitame pasaulyje. Ačiū jums, kad parodėte man, kaip gyvena aklieji!


Anikė, 2017-07-25

Mes taip pripratę matyti, kad neįvertiname šviesos, kurioje gyvename. Kai Dievas kūrė Žemę, pirmiausia buvo tamsa, tik po to atsirado šviesa. Be tamsos negalėtume patirti šviesos <...> „Dialogas tamsoje“ leido vėl pajausti šviesos džiaugsmą ir suvokti, jog ji neatsiejama nuo tamsos.


Greta (Kalvarijos gimnazija), 2017-07-25

Geriausia, kas nutiko tamsoje. Dabar dažniau užsimerksiu.


L. J.

Tai buvo TOBULA!!!


Vilniaus Žirmūnų gimn., 6a klasė + seniūnė Ema