VEDLIAI

Dialogo tamsoje“ seminarų metu dalyviai patenka į jiems visiškai nepažįstamą aplinką – tamsą. Iš anksto parengtas užduočių rinkinys seminaro metu pristatomas ir vedamas aklųjų bei silpnaregių mokytojų, programų metu vadinamų pagalbininkais arba vedliais. Jie lydi lankytojus, pateikdami netikėtų kūrybinių bei edukacinių užduočių. Nevizualinė komunikacija ir bendradarbiavimas yra esminės seminaro dalys. Vedliai užtikrina dalyvių saugumą tamsoje, o taip pat emocinę, psichomotorinę ir kognityvinę patirtį, kuri skatintų dalyvių tobulėjimą.

Dalyviams dingsta baimė ir nepasitikėjimas bei pirminį sutrikimą netrukus pakeičia džiugesys, kurį sukelia išlaisvinti nauji pojūčiai. Atlikdami skirtingus pratimus bei užduotis dalyviai susimąsto apie save, kitus ir „kitoniškumą“.

Darbas projekte suteikia neregintiems daugiau iniciatyvos; suvokiama turint kitų sugebėjimų, atsiveria asmenybės ir energija, auga savivertė.

Ieškant naujų komandos narių, taikomas griežtas atrankos procesas. Pastebėjus kandidato potencialą, išugdytą teigiamą požiūrį, mobilumą ir gerą orientaciją, bendravimo, raiškos įgūdžius, prasideda intensyvūs apmokymai. Projektas neregiams suteikia kardinalaus pokyčio galimybę – nuo ribotumo jausmo iki savirealizacijos socialinės veiklos kontekste.

„Dialogas tamsoje“ programas koordinuojantys asmenys neretai dirba ir kitose veiklose, studijuoja, aktyviai užsiima profesionaliu sportu. Dirbdami šiame projekte jie prisideda prie įtraukties ir įvairovės praktikų sklaidos.

Gluosnė

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/04/Gluosne.jpg

Aivaras

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/04/Aivaras.jpg

Irma

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/04/Irma.jpg

Andžėjus

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/04/Andzejus.jpg

Dainora

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/05/Dainora.jpg

Oksana

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/05/Oksana.jpg

Lina

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/05/Lina.jpg

Gražvydas

https://www.dialogastamsoje.lt/wp-content/uploads/2019/11/grazvydas3-1.jpg