Naujienų archyvas

Vaikų dienos centrai dalyvavo edukacinėje programoje „Dialogas tamsoje™“

Vilniaus miesto socialinės paramos centro vaikų dienos centrų „Labirintai“, „Bičiulis“ ir „Savi“ lankytojai 2016 m. gruodžio 21 d. dalyvavo edukacinėje programoje „Dialogas tamsoje™“, kuri finansuota Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Skaitykite apie tai daugiau:
http://spcentras.lt/Apie-mus-677.html

„DIALOGO TAMSOJE™“ KOMANDA VIEŠĖJO RADIJO STOTIES „GOLD FM“ STUDIJOJE

Laidoje „Aklas pasimatymas“ Kristijonas Bartoševičius kalbina „Dialogo tamsoje“ vadovę Liepą Lieponę ir vieną iš projekto vedlių bei personalo vadovę Gluosnę Norkutę:

Paklausykite čia:
http://goldfm.lt/2016/12/04/laidoje-projekto-dialogas-tamsoje-atstovai/

 

„DIALOGO TAMSOJE™“ VEDLYS ANDŽEJUS IR JO GYVENIMO DRAUGĖ VAIDA TAPO „HEROJAIS TARP MŪSŲ“

Skaitykite apie tai DELFI publikacijoje: http://www.delfi.lt/projektai/herojai-tarp-musu/naujienos/negailestingos-diagnozes-nepalauze-jaunos-vilnieciu-poros-rado-ir-darba-ir-meile.d?id=72932160

AKLIEJI IR SILPNAREGIAI – REGINČIŲJŲ VEDLIAI

Plačiau apie tai skaitykite:
http://asgaliu.lrytas.lt/aktualijos/aklieji-ir-silpnaregiai-reginciuju-vedliai.htm

„DIALOGO TAMSOJE™“ VEDLIAI ĮVARDIJO, KAS YRA HEROJUS

Herojai nebūtinai yra tie, kurių žygdarbiai apskrieja pasaulį. Kartais, kad taptum herojum, užtenka visai mažų darbų ir didelio atsidavimo. DELFI kartu su draudimo bendrove „Giensidige“ prieš jaukiausias metų šventes jau ketvirtus metus ieško herojų tarp mūsų.

Mažus žygdarbius kasdieną daro policininkai, medikai, paštininkai, tavo kolegos, draugai ir kaimynai. Prasidedant naujų didvyrių paieškai žinomi ir mažiau žinomi žmonės papasakojo, kas jiems yra herojus.

Savo nuomone pasidalino ir „Dialogo tamsoje“ vedliai Gluosnė Norkutė, Oksana Dobrovolskaja ir Mindaugas Dvylaitis.

„DIALOGO TAMSOJE™“ VEDLIAI SKYNĖ LAURUS PLAUKIMO VARŽYBOSE

 

Lapkričio 13 d. keturi „Dialogas Tamsoje™“ komandos nariai gynė savo naujos šeimos vardą Lietuvos aklųjų ir silpnaregių komandiniame plaukimo čempionate.

Oksana Dobrovolskaja taškus savo komandai pelnė iškovodama antrąją ir ketvirtąją vietas atskiruose plaukimuose, Gluosnė Norkutė buvo greičiausia tarp plaukikių nugara, Žygimantas Matusevičius nestokodamas jėgų net du kartus tapo čempionu bei vieną kartą savo komandą pradžiugino antrąja vieta. Visgi neprilygstamu čempionu tapo Mindaugas Dvylaitis, kuris finišavo pirmas net tris kartus!

Naujieji „Dialogas Tamsoje™“ šeimos nariai varžėsi ne tik atskirose rungtyse, tačiau puikų komandinį darbą demonstravo estafetėse.

„Bendradarbiavimas ir vienas kito palaikymas – mūsų stiprybė“ – sako Oksana ir kartu su kolegomis didžiuojasi iškovotais aukščiausios prabos medaliais.

 

„Dialogo tamsoje™“ konsultantės iš Hamburgo DELFI TV konferencijoje

 

LIETUVIŠKOJI DIALOGO TAMSOJE™“ KOMANDA VIEŠĖJO DELFI STUDIJOJE

Fotografas Andrius Ufartas

 

KAI TAMSOJE RANDI VIETĄ, TROKŠTI, KAD KITAS ŽMOGUS IRGI RASTŲ. DELFI PILIEČIO“ KONKURSO LAIMĖTOJA PASIDALINO SAVO ĮSPŪDŽIAIS PO „DIALOGO TAMSOJE™“

 

Štai nuoroda į minėtą DELFI Piliečio straipsnį:

http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/tamsoje-vykusiame-renginyje-dalyvavusi-mergina-patyre-soka.d?id=72867674

 

NEREGIO LAZDA ATRADĘS KĖDĘ, NEPUOLI JOS UŽSĖSTI. GYVENIMO BŪDO LAIDŲ MEISTRAS EDVARDAS ŽIČKUS FACEBOOK’E“ PASIDALINO SAVO ĮSPŪDŽIAIS APIE DIALOGĄ TAMSOJE“ 

 

Sekmadienis tamsoje. Ne, taip sakau ne dėl to, kad šiandien ir vėl nešvietė saulė. Šią dieną praleidau kitaip. Su dvidešimt nepažįstamų žmonių (na gerai, kai kuriuos žinojau), žengėme į absoliučią tamsą. Susikibę rankomis ir pasitikėdami mūsų vedliu – neregiu Andžėjumi. Jis kartojo, kad vienintelė šviesa ateinančias valandas sklis tik iš mūsų širdžių… Po to nedrąsiai ėmėme pasitikėti vienas kitu (komandoje buvome septyniese). Kai po gerų dešimties minučių supratau, kad tamsoje būsiu kelias ateinančias valandas, o bandyti atsimerkti yra bergždžia, nes esu atsimerkęs, tiesiog tamsa aklina, pajutau ramybę. Ne dėl to, kad žinojau, jog pasibaigus šiam eksperimentui sugrįšiu į šviesą, o todėl, jog nebuvau vienas. Visi buvome lygūs. Pirmą kartą susitikę, be galimybės skenuoti vienas kito išvaizdą. Išbandymai buvo įvairiūs – reikėjo mąstyti kūrybiškai, šiek tiek sužaisti su matematika, bet svarbiausia – dirbti komandoje. Nes kai tyli tamsoje, tu tiesiog neegzistuoji. Bet, jei jauti šalia kitą žmogų, jautiesi saugesnis. Kai tari žodį, jį gerai apgalvoji. Šio žaidimo pabaigoje visų paklausė apie dorybę. Prie ko ji čia, po galais, – susimąsčiau, o tada visi pradėjome kalbėtis. Žinote, kame šiandien buvo visų mūsų dorybė? Vienybėje ir mąstyme ne tik apie save, bet ir apie greta esantį. Neregio lazda radęs kėdę, nepuoli ją užsėsti, o ieškai dar vienos tam, kuris tave laiko už rankos. Tai vadinama nesavanaudiškumu. Kai kas nors už stalo tamsoje kalba, nepertrauki, nes nė nenutuoki, kuris žmogus dalijasi su tavimi savo mintimis. Tai – išklausymas. O kai įsijungia šviesa, be galo kaifuoji, kad tamsus pasaulis buvo tik kelias akimirkas. Šiandien turėjau neįkainojamą patirtį tamsoje su puikiais žmonėmis.

tv-laidu-vedejas-edvardas-zickus-dialogas-tamsoje-atidaryme
Fotografas Tomas Vinickas

 

ŽINOMI ŽMONĖS PANORO ATSIDURTI KITOKIAME PASAULYJE  –  SUDALYVAVO PROJEKTE „DIALOGAS TAMSOJE™“

Lapkričio 13-os popietę Vilniaus geležinkelio stotyje įsikūrusiame klube „Lindyhop.lt“ prasidėjo „Dialogas tamsoje™“.

 

Lietuvoje analogų neturinčiu projektu susidomėjo ir žinomi žmonės: Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, viena iš socialinio projekto „Trys seserys” įkūrėjų Rima Olberkytė-Stankus, parolimpinis golbolo čempionas Justas Pažarauskas ir žymus psichologas Gediminas Navaitis, taip pat televizijos veidai: Edvardas Žičkus, Robertas Petrauskas, Džiugas Siaurusaitis ir DELFI TV laidos „Atverk savo spintą!” stilistas Evaldas Valantiejus.

 

Per džiuginantį ir prasmingą „Dialogo tamsoje™“ atidarymo renginį naujiesiems projekto darbuotojams oficialiai įteikti apmokymų baigimo sertifikatai, o garbūs svečiai turėjo progą išbandyti šį unikalų potyrį.
Fotografas Tomas Vinickas

 

„DIALOGAS TAMSOJE™“ PRADĖJO SAVO VEIKLĄ VILNIUJE (2016 lapkričio 13 d.)